Home Lajme Rama me kritika ndaj BE-së: Diskriminohet Maqedonia dhe Shqipëria (Video)

Rama me kritika ndaj BE-së: Diskriminohet Maqedonia dhe Shqipëria (Video)

152
0
SHARE

Kryeministri shqiptar, Edi Rama në konferencën rajonale në Sofje kritikoi Bashkimin Evropian për favorizimin e vendeve tjera si Serbinë e Malin e Zi, por jo edhe Shqipërinë dhe Malin e Zi përkundër angazhimit madh në procesin e integrimit euroatlantik. Rama tha se i gjithë rajoni ndihet pjesë e të njëjtit fat dhe se dëshmi e jashtëzakonshme për këtë është ndihma që fqinjët i ofruan Shqipërisë gjatë përmbytjeve, ndonëse kjo e fundit nuk kishte kërkuar një gjë të tillë./Alsat M/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here