Home Teknologji Galaxy S9 do të prezantohet në shkurt dhe shitjet do të fillojnë...

Galaxy S9 do të prezantohet në shkurt dhe shitjet do të fillojnë në muajin mars

139
0
SHARE

Samsung planifikon të paraqesë pajisjen e saj të fundit të Galaxy S9 në shkurt dhe telefonat duhet të gjenden në dyqane në mars.

Do të jetë paraqitja më e hershme e telefonave të Samsung Galaxy nga seria Galaxy, sepse praktika e zakonshme ishte t’i paraqiste ato në mars dhe të liroheshin në prill.

Është njoftuar më parë se Galaxy S9 dhe Galaxy S9  Plus do të jenë performancë shumë më të mirë në krahasim me Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus. Samsung do të fokusohet gjithnjë e më shumë në përmirësimin e performancës, në vend që të ndryshojë pamjen e vetë telefonit.

Telefonat e mençur “të rinj” të kompanisë koreano-jugore ka gjasa të jenë të pajisura me procesorin e ri Snapdragon 845 të Qualcomm, i cili do të jetë më i fuqishmi ndonjëherë dhe po spekulon se pozicioni i sensorit të gjurmëve të gishtave do të ndryshohet nën kamera.

Përveç kësaj, të dy pajisjet e reja Sasmung duhet të marrin altoparlantë stereo AKG dhe një fole me kufje 3.5mm . #AlbaSOS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here