Home Lajme Gruevski tregon nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së do të kthehen në Kuvend

Gruevski tregon nëse deputetët e VMRO-DPMNE-së do të kthehen në Kuvend

115
0
SHARE

Nikolla Gruevski ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, ështëshprehur në lidhje me rikthimin e deputetëve të partisë në Kuvend ndërsa ka deklaruar se në lidhje me këtë cështje duhet të pyetet lideri i ri i partisë.

“Partia ka lider të ri dhe udhëheqësi të re dhe për këto pyetje drejtohuni tek ata”, tha Gruevski duke u përgjigjur në pyetjet sot para Gjykatës Penale.

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk marrin pjesë në punën e Parlamentit, si revolt ndaj asaj që u arrestuan kolegët e tyre të cilën morën pjesë në ngjarjet në Kuvend./tetova1.mk/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here