Home Maqedoni Ish ministri i jashtëm Miloshoski zbulon propozimin grek për emrin

Ish ministri i jashtëm Miloshoski zbulon propozimin grek për emrin

70
0
SHARE

24/03/2018 – AlbaSOS

Ish ministri i punëve të jashtme Antonio Milloshovski në rrjetet sociale ka zbuluar pjesë nga propozimi grek prej 20 faqeve për emrin.

Sipas Milloshovskit, Kocias propozon emrin Republika e Epërme e Maqedonisë, pa përkthim në anglisht, ndryshimin e kushtetutës, pasaportave dhe letërnjoftimeve….

Në propozim pakon e Kocias përmenden edhe emërimi i gjuhës dhe nacionalitetit: gjuha/nacionaliteti i Republikës së Epërme të Maqedonisë./tvkoha.tv/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here