Home Lajme Bilall Kasami garanton se ndryshimet kushtetuese nuk kalojnë pa realizimin e kërkesave...

Bilall Kasami garanton se ndryshimet kushtetuese nuk kalojnë pa realizimin e kërkesave të Lëvizjes BESA

28
0
SHARE

Sfida e Bilall Kasamit për ndryshimet kushtetuese është tema kryesore dhe histroike gjatë pluralizmit politk në Maqedoni.

Kasami garanton se ndryshimet kushtetuese nuk kalojnë pa realizimin e kërkesave të Lëvizjes BESA.

Të dy palët duhet të arrin synimet thotë Kasami në ‘click plus’

Ne do të kerkojmë që dokumentet që marrin në gjuhën shqipe te mos jetë gjuha Maqedonase, dhe do të vazhdojmë betejen si themeltarë të këti shteti.

Shqiptarët të jenë popull themeltarë. Sepse ne jemi autokton theksoi kreu i Lëvizjes BESA.

Kasami thotë se Maqedonia duhet të bëhet pjesë e Natos dhe BE-së, por beteja e Lëvizjes BESA vazhdon për të drejtat e shqiptareve në Maqedoni./Alba Sos/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here