Home Lajme BDI me kandidat maqedonas për president? A do të jetë Denko Maleski...

BDI me kandidat maqedonas për president? A do të jetë Denko Maleski kandidati i BDI-së?!

14
0
SHARE

Bujar Osamni, sot u prononcua për mediet në vend me ç’rast edhe ka informuar opinionin e gjërë se BDI do të del me kandidaturën e saj për President të shtetit.

Deklarata e së zv. Kryeministrit për çështje evropiane Osmani vjen ne prag të mbledhjes të kryesisë qendrore të BDI- që ka thirrur sot Ali Ahmeti, për të informuar dhe marrë vendime rreth kandidatit që pretendon BDI ta nxjer në lojën e presidencialeve.

Pas mbledhjes së kryesisë, TopAlNews nga burime brenda BDI-së mëson se kandidat që përflitet për president është lakuar emri i Denko Maleskit si nje nga pretendentët kryesor për të garuar nën siglen e BDI-së.

Ditëve në vijim pritet edhe të dilet zyrtarisht me emrin e kandidatit të BDI-së për president.

Ndryshe, Edhe profesori universitar Arsim Sinani ka shtuar se BDI ka mundësi të luaj me emra si Denko Malevski sepse edhe nga e kaluara ka bërë lëvizje të tilla në mungesë së imponimit të një kandidati serioz shqiptar. Alba Sos

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here