Wednesday, February 20, 2019
Home Authors Posts by admin

admin

1942 POSTS 0 COMMENTS

BDI me kandidat maqedonas për president? A do të jetë Denko...

Bujar Osamni, sot u prononcua për mediet në vend me ç’rast edhe ka informuar opinionin e gjërë se BDI do të del me kandidaturën...

Kapitull i Parë i negoacitave me BE, gjatë kryesimit kroat

Shkup, 29 janar – Nuk ishin të nevojshme vetëm 27 vjet që të zgjidhet çështja, por edhe një vullnet i madh politik, guxim dhe...

Danielson: Pas Marrëveshjes së Prespës, fokusi të vihet në reformat, e...

Momenti pozitiv që është krijuar pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës duhet të mbahet dhe të ruhet. Fokusi duhet të drejtohet në reformat në...

Sqarohen Imamët e Xhamive në fshatin Dobërdoll, Bashkëpunimi i Xhamive funksionon...

Ditë më parë është përfolur në rrjetet sociale për një mos dakordim mes Hoxhallarëve të fshatit Dobërdoll se gjoja ata nuk flasin mes vete....

Bilall Kasami garanton se ndryshimet kushtetuese nuk kalojnë pa realizimin e...

Sfida e Bilall Kasamit për ndryshimet kushtetuese është tema kryesore dhe histroike gjatë pluralizmit politk në Maqedoni. Kasami garanton se ndryshimet kushtetuese nuk kalojnë pa...

Afrim Gashi i afërt me Stambollin e Moskvën. Përgjigjet Kasami (VIDEO)

Në pyetjen e gazetarit Agron Vrangalla lidhur se Lëvizja BESA ka influencë Ruse e Turke pasi shihet si e afërt me Ankaranë, lideri i...

Bilall Kasami: Synimi i Lëvizjes Besa shqiptarët të jenë themelues të...

Lideri i Lëvizjes Besa Bilall Kasami në emisionin politik të 'Click Plus' të gazetarit Agron Vrangalla lidhur me qëndrimin e kësaj partie iu përgjegj...

Sinani flet rreth ”kandidatit” Shqiptaro-amerikan për President në Maqedoni (VIDEO)

'Diplomaticus' hap emisionin me profesorin universitar Arsim Sinani me temë; Situata në Maqedoni. Gazetari Erion Kacori gjatë diskutimit në intervistë e ka pyetur Analistin e...

Sinani:”E papranueshme është loja që ne të quhemi qytetar me etni...

Intervistë me profesorin universitar Dr.Arsim Sinanin.Bisedoi Selim Ibraimi nga Platforma Analitike (ISSDMaqedonia-@ISSDMacedonia) ### -Ka një tendencë për ta heshtur opinionin publik dhe kjo shihet si një kontroll...

Kadriu:”Kategorizimi i gjithë shqiptarëve në kolonën e shtetësisë si MAQEDONAS e...

Intervistë me njohësin shqiptaro-amerikan të çështjeve politike z.Ilaz Kadriu.Bisedoi Selim Ibraimi nga Platforma Analitike (ISSDMaqedonia-ISSDMacedonia) Opsione tjera ka pasur, ka dhe do të ketë, nëse...