Wednesday, February 20, 2019
Home Authors Posts by admin

admin

1942 POSTS 0 COMMENTS

Marko Gjuriq kërcënon hapur shqiptarët: Ne jemi gati për luftë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka bërë një deklaratë të fortë. Në seancën e Komitetit Ekzekutiv të partisë SNS,...

BP: Rritja e çmimit të bukës ndikon edhe tek çmimet tjera...

Shtrenjtimi i bukës do ta rrisë inflacionin, paralajmërojnë nga Bankën Popullore. Çmimi më i lartë i bukës do ta rrisë çmimin edhe të produkteve...

NESËR AKTVENDIMI PËR ZAEVIN, TË MËRKURËN PËR GRUEVSKIN

20/05/2018 Gjykata penale të hënën do ta shpall aktvendimin për lëndën “Mitmarrje” ku akuzohet kryeministri Zoran Zaev, ndërsa dy ditë më vonë, të mërkurën edhe...

“Emri ri i Maqedonisë nuk e lidh as edhe një fije...

20/05/2018 Njohës i çështjeve politike, Arsim Sinani ka folur rreth propozimit për emrin e ri të Maqedonisë. Përmes një postimi në Facebook, Sinani ka shkruar se...

Qeveria e Maqedonisë i përgjigjet asaj greke: Propozimi nuk cënon askënd

20/05/2018 Pas refuzimit të propozimit nga ana e Athinës zyrtare për emrin e ri të Maqedonisë në “Republika Ilinditase e Maqedonisë”, ka ardhur edhe reagimi...

SULMOHET FIZIKISHT NJË POLIC NË GOSTIVAR

19/05/2018 Një banor i Gostivarit ka sulmuar fizikisht një polic pasi ky i fundit i ka thënë se makinën e ka parkuar në vend të...

SHTETASIT E KOSOVËS, TË PARËT PËR PAJISJE ME PASAPORTËN ZVICERANE

19/05/2018 Në Kantonin e Aargaut, gjatë vitit 2017 kanë marrë nënshtetësinë zvicerane gjithsej 2150 shtetas të huaj. Shtetasit e Kosovës, janë të parët në listë sa...

Maqedoni, në Klinikën e Gjinekologjisë për dy vjet kanë abortuar tetë...

19/05/2018 Në dy vjetët e kaluara në Klinikën për Gjinekologji dhe Akusheri ndaj tetë të miturave është bërë abortus. Më e reja prej tyre ka...

Kubë, mbi 100 të vdekur gjatë rrëzimit të avionit

19/05/2018 Në Boeingun 737 që u rrëzua menjëherë pas fluturimit nga aeroporti “Jose Marti” në Havanë të Kubës humbën jetën mbi 100 pasagjerë, ndërsa tre...

CIPRAS-PAVLOPULOS: NDRYSHIME KUSHTETEUESE DHE KONSENSUS MË I GJERË PËR ZGJIDHJEN E...

19/05/2018 Të nevojshme janë ndryshimet kushtetuese sikur për “Erga-Omnes”, gjithashtu edhe për eleminimin e irredentizmit, që të arrijmë zgjidhje dhe të jetë e qëndrueshme, kështu...