Thursday, February 21, 2019
Home Authors Posts by admin

admin

1942 POSTS 0 COMMENTS

Emri, Zaev informon sot kreun e shtetit dhe liderët e partive

19/05/2018 Është paralajmëruar për sot takim i liderëve për t’i informuar rreth takimit të dy kryeminstrave, Zaev dhe Cipras në Sofje për çështjen e emrit. Gjatë...

Tetovë, vazhdojnë kontrollet policore ndaj motoçiklistëve

18/05/2018 Shoferë pa leje përkatëse për ngasje me motor, pa kaskë mbrojtëse, dhe shoferë me motorë të paregjistruar, janë kundërvajtjet më të shpeshta të shoferëve...

KËTË VIT MË SHUMË KURORËZIME DHE SHKURORËZIME NË MAQEDONI

18/05/2018 Vitin e kaluar në Maqedoni u kurorëzuan 13.781 çifte, ndërsa u regjistruan 1.994 shkurorëzime, bën të ditur Enti Shtetëror për Statistika (ESHS). Nga të gjitha...

Tsipras optimist, por negociatat me Shqipërinë. më të vështira se ato...

18/05/2018 Kryeministri grek, Aleksis Tsipras  është shprehur “jashtëzakonisht optimist” për finalizimin e negociatave me Shqipërinë, që i ka cilësuar si më të vështira në raport me ato...

Takimi “Zhan Mone” në Ohër, parimet dhe Kuvendi në fokus

18/05/2018 Përfaqësuesit e partive politike parlamentare në Kuvendin e Maqedonisë do t’i fillojnë sot bisedimet në kuadër të dialogut “Zhan Mone”. Në bisedime do të flitet...

THAÇI: KOSOVA E KA MIKE SPANJËN, E KUPTOJMË QËNDRIMIN E SAJ

18/05/2018 Presidenti Hashim Thaçi thotë se e kupton qëndrimin e Spanjës ndaj Kosovës, megjithatë ai i kujton shtetit spanjoll se Kosova nuk ka asgjë të...

Qeveria nuk komenton propozimin e ri për emrin

18/05/2018 Qeveria nuk i komenton informacionet që mbrëmë i plasuan disa media lidhur me propozimin e ri për emrin të cilën pala maqedonase ia paraqiti...

Zaev pranon duelin televiziv me kreun e VMRO-së, Hristian Mickoski

16/05/2018 Kryeministri Zoran Zaev është i gatshëm që të përballet në debat televiziv me kryetarin e VMRO-së, Hristian Mickoski. Zëdhënësi qeveritar Mile Boshnjakovski ka deklaruar...

PËR ÇDO DITË MESATARISHT GJASHTË BANESA NË SHKUP JANË NË CAKUN...

16/05/2018 Hajnat në Shkup dhe rrethinë çdo të katërtën orë e vjedhin nga një banesë. Kështu thotë statistika e fundit e Ministrisë për Punë të...

Opozita paralajmëron protestë masive më 2 qershor

16/05/2018 VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni i partive që e mbështesin kanë njoftuar se do të organizojnë një protestë masive më 2 qershor para  Qeverisë. Kjo u...